Yıllardır sinema sevenlere en iyi şekilde hizmet vermeye çalışan Sinebol film izleme sitesi yeni tasarımıyla birlikte en hızlı ve reklamsız film sitesi!
8.0 IMDB Puanı

Dünyalı izle

  • Yapım Yılı 2007 - ABD
Kategori
Yönetmen Richard Schenkman
Oyuncular Tony Todd , David Lee Smith , Alexis Thorpe , John Billingsley , William Katt
John, tarih profesörlüğü yaptığı üniversiteden ayrılma kararı almıştır. Bu neden dolayıdır ki bulunduğu yerden taşınıp başka bir yere göç etmeyi planlıyordur. Bu haberi duyan profesör arkadaşları John'un evine doğru koyulur ve neden üniversiteden ayrılacağını kararlı bir biçimde sorma girişiminde bulunurlar.

Evde toplanmanın ardından geçen bir süre sonra, ısrarlı sorular üzerine John soruları cevaplamaya karar verir. Ve teker teker açıklamalarını yapmaya başlamıştır bile. 14.000 seneden beridir yaşlanmadan yaşayan bir ölümsüz olduğunu söyler arkadaşlarına. Uzun süren düşünce kısmından sonra arkadaşları John'un doğru söyleyip söylemediği konusunda yorum yaparlar ve düşüncelerini açıklarlar. Bazıları bunadığını bile düşünür fakat her ihtimali en açık biçimde değerlendirirler. Fakat sonunda varacakları sonuç sizi bile şaşırtacaktır.

Ufak bir bütçeyle çekilmiş olan filmin amacı insanları sorgulamaya teşvik etmektir. Dünyalı filmi diğer adıyla The Man From Earth filminin türü Dram ve Bilim Kurgu'dur.

Resimler 2

Film hakkında izleyici düşünceleri

4 yorum